Купити книгу

oks

Сучасні технології відновного лікування хворих з гострим коронарним синдромом

100,00 UAH за одиницю

Автор: М.І. Швед, Л.В. Левицька
Год выпуска: 2018
К-во страниц: 176
Тип обложки: мягкая
Язык: украинский

У монографії узагальнені дані літератури та результати власних клінічних спостережень щодо загальних принципів та методів реабілітації хворих, які перенесли гострий коронарний синдром, неускладнений або ускладнений інфаркт міокарда.

Перша частина книги присвячена сучасним алгоритмам діагностики і лікування гострого коронарного синдрому на основі оновлених рекомендацій Європейського кардіологічного товариства, в тому числі ведення пацієнтів із підозрою на ІМ без обструкції коронарних артерій (MINOCA).

Наступний розділ присвячений детальним рекомендаціям з відбору пацієнтів у кардіореабілітаційні програми, стратифікації ризиків, побудові компонентів програми, підбору форм і методів фізичної реабілітації та контролю за процесом відновлення здоров’я. Вона базується головним чином на рекомендаціях Американської асоціації серцево-судинної профілактики та реабілітації (AACVPR), яка є провідною структурою розробки та імплементації рекомендацій кардіореабілітаційного лікування не лише у США, але й у світі. На наш погляд, така інформація є особливо актуальною в Україні саме зараз, коли, нарешті, в переліку спеціальностей з’явилася і спеціальність «фізична реабілітація», а провідні ВУЗи України вже випустили перших спеціалістів із фізичної реабілітації.

При викладі основних принципів і методів реабілітації хворих на інфаркт міокарда автори опирались на основні положення Української, Європейської, Американської шкіл реабілітації та власний 30-річний досвід роботи в цій галузі. Особлива увага приділяється методикам індивідуальної кардіореабілітації залежно від функціонального класу, супутньої патології та власного фізичного ресурсу пацієнта.

Важливою практично-орієнтованою складовою книги є додатки, в яких подається основний реабілітаційний ресурс у вигляді дієтичних рекомендацій, тест-системи стратифікації ризику серцево-судинної смерті у хворих на інфаркт міокарда (GRACE risk score), методика проведення тесту 6-хвилинної ходьби, правила моніторування артеріального тиску в домашніх умовах, стандарти санаторно-курортного лікування хворих із перенесеним інфарктом міокарда, тощо.

Відновлення здоров’я кардіологічного пацієнта, особливо після гострої коронарної події, є надзвичайно складним завданням. Тому автори сподіваються, що використання основних принципів і методик кардіореабілітації, викладених в представленій монографії, допоможе практикуючим лікарям у їхній повсякденній практичній діяльності.

Видання рекомендоване лікарям кардіологам, реабілітологам, терапевтам, лікарям загальної практики-сімейної медицини, студентам вищих навчальних медичних закладів.